Nyomtatás

b_250_250_16777215_00_images_stories_szek_eloadok_kat_zenekar_rajko_egyetem2.jpgA Rajkó Zenekart 1952-ben Szigeti Pál igazgató és Farkas Gyula művészeti vezető, karmester azzal a céllal hozta létre, hogy az ország különböző pontjain élő roma fiatalok számára lehetőséget teremtsen a cigányzene hagyományainak ápolására, valamint továbbfejlesztésére. Munkásságuk legfőbb irányvonala az volt, hogy a cigányzenét a kocsmai muzsikálás színteréről a világ nagy színpadaira juttassa el. Ezek a célkitűzések megvalósultak, a zenekar az elmúlt öt évtizedben több mint száz országban képviselte a magyar cigányság zenei kultúráját.

Több ezer fiatal művész került ki a Rajkó Zenekarból, akik méltán képviselik azokat az értékeket, melyeket csak a Rajkók képviselnek Magyarországon. Megszámlálhatatlan CD, videó, valamint DVD felvétel készült és jutott el sok százezer emberhez. A Rajkó Zenekar mindig híres volt arról, hogy produkciói nem mindennaposak, hanem újszerűek és korszerűek – ezt bizonyítja a 2002-ben bemutatott Klezmer-szimfónia, melyet a Budapest Klezmer Band-del közösen adott elő. A 2003-as évadban a Rajkó Zenekar nagy vállalkozása Markó Iván világhírű balettművésszel és társulatával végképp bizonyította, hogy a Rajkó képes más műfajokban is magas szinten helyt állni.

A zenekar 2003 januárjában Kodály Zoltán-díjat kapott, 2004-ben pedig a Nemzeti Ifjúsági Zenekar címet nyerte el, mely elismerésben más cigányzenekar Magyarországon még nem részesült. A zenekar vezetői csakúgy, mint muzsikusai, büszkék arra, hogy Liszt, Bartók, Kodály műveit játsszák, ezért is nevezte a kulturális miniszter Hungaricumnak a zenekar művészeti munkáját.

Operafesztiváli fellépésük:

2006. 06. 24.

» Magyar zene az európai zenében

 

2004. 06. 26.

» Rajkó Zenekar koncertje

 

címkék: fesztiválok listája: 2004 Csajkovszkij,2007 Párizs
műfaj: koncert
közreműködők: zenekar
kategóriák: előadók, alkotók