A hét tételből álló, népzenei inspirációjú, különös hangzású darab magyar, francia és latin nyelven énekelt verseit Müller Péter Sziámi írta (megidézve Janus Pannonius néhány sorát is).
A kompozíció alapgondolata az a különös tény, hogy II. Rákóczi Ferenc végrendelete szerint halála után a szívét egy Párizs melletti kolostorba viteti. A szív a kolostor lerombolása után eltűnt. Ezt az ereklyét keresi a zenei és költői fantázia tételeiben Comte de St. Germain, aki magáról azt állítja, hogy a fejedelem fia. Útja során, mint egy népmesei hős, elvezet minket az ősökhöz , a templomba, a harcokba, a földre, az égbe, s végül maga Rákóczi vezeti rá, hogy ezt a szívet mindenki csak saját magában találhatja meg. Ez a szív ott dobog mindannyiunkban...
Előadja: Tolcsvay László (zongora, ének), Sebestyén Márta (ének), Borbély Mihály (szaxofon, tárogató), Anti Tamás (akusztikus gitár, ének, próza), Bartha Tibor (billentyűk, hegedű, ének), Csurgai Attila (dob, ütőhangszerek), Födő Sándor (basszusgitár, ének), Móricz Mihály (akusztikus gitár, ének)
Az oratórikus mű ősbemutatója a Párizsi Magyar Intézetben volt 2003. szeptember 13-án. Magyarországon először az ónodi országgyűlés valamikori helyszínén, Köröm községben, egy nagyszabású Rákóczi-ünnepség alkalmával mutatták be, 2004 májusában.
2016. 06. 16., 18:00 – Szent István tér