Fesztiválnapló – 2011
Fesztiválnaplónk segítségével napról napra nyomon követhetik a Miskolci Nemzetközi Operafesztivál eseményeit. Igyekszünk mindenhol ott lenni, mindent megfigyelni, meghallani és meglátni, hogy az eseményekről 'élőben' tudósíthassunk. Reméljük, írásaink révén képet kapnak a "Bartók + ..." operaünnepének hangulatáról. A történéseket rögzítő naplóbejegyzések mellett ezt szolgálják a fesztivál előadásainak pillanatait és a fesztiválhangulatot megörökítő fotók is.
Élje át velünk az opera ünnepét!
Naplóírók: Méhes László és Kornya István
A Képgalériában » Bócsi Krisztián és Vajda János fotóit láthatják.
Sajtószemle » a „Bartók + Európa 2011” eseményeiről megjelent írásokból.
A Sajtó kategóriában található Fotórendelés » menüpont alatt néhány (nyomdai sokszorosításra is alkalmas) képet közvetlenül is hozzáférhetővé teszünk.
Szokolay Sándor és Szőnyi Erzsébet gyermekdarabjait az Egressy–Erkel és a Fazekas–Istvánffy zeneiskolák növendékei adták elő a fesztivál „gyermeknapján”. Kertesi Ingrid operaénekes és Pálúr János orgonaművész Liszt-koncertjével nyílt meg az avasi templom hagyományos nyári zenei programja, a Collegium Musicum-sorozat. A Városház téren Lajkó Félix virtuóz hegedűjátékát élvezhette a közönség.
A zenei tartalom és a forma paródiáival hódította meg a közönséget a lengyel MozART Group – hangversenyük az egymást követő ráadások révén mintha soha nem akart volna véget érni péntek este a Nagyszínház színpadán. Tokody Ilona dalestjével a zsinagógában varázsolta el a közönséget. A „Bartók + Elmélet” sorozatban pedig Földes Imre zenetörténész Liszt szimfonikus költeményeinek elemzésével adott ízelítőt a mester életművének gazdagságából.
Koltai Tamás kritikus, a Színház című folyóirat főszerkesztője 2001, vagyis az alapítás óta rendszeres vendég a „Bartók+…” fesztiválon. Az évek során számos cikkben számolt be a látottakról. Az idén a Rigoletto (Galina Visnyevszkaja Opera Center, Moszkva) és a Nabucco (Helikon Opera, Moszkva) után kértük rövid értékelésre. És olvasható néhány gyorsreagálású kritika is.