tenor
László Boldizsár a Cotton Club Singers alapítója, és annak frontembere volt 15 évig, mely zenekar Magyarország legismertebb jazz vokál együttese volt. A zenekarral 13 nagylemezt és 2 dvd-t készített.
Az együttes utolsó koncertjét Magyarország legnagyobb kocerttermében, a Budapest Sportarénában tartotta 2009. január 9-én. A zenekar megszűnése után László Boldizsár az opera műfajában folytatta karrierjét. Szegeden debütált első operaszerepében, Cilea Adriana Lecouvreur című operájának Mauriziójaként.
A bel canto technikát két kiváló tanártól sajátította el. Első mestere Magyarország egyik legismertebb énektanára, Sík Olga volt, majd Berle Sanford Rosenberg tanítványa lett, aki annak idején Carlo Bergonzi egyik utolsó növendéke volt.
Már az első évadjában több díjat is elnyert. A momus.hu internetes operaportáltól az év operaénekesének díját, a Szegedi Nemzeti Színházban pedig a Dömötör-díj legjobb operaénekesnek járó díját vehette át.
A 2010/11-es évadban, január elején "VINCERÓ" címmel jelent meg első önálló opera lemeze, amelyen a Szegedi Szimfonikus Zenekarral Puccini és Verdi operáinak leghíresebb tenor áriáit rögzítették. A lemez karmestere Pál Tamás volt. Ezalatt már nemcsak Szegeden láthatták az operarajongók, hanem Pécsett, a Boleyn Annában, Percy szerepében, és Miskolcon, Turidduként a Parasztbecsületben.
A Budapesti Tavaszi Fesztiválon sikerrel szerepelt Liszt Ferenc Don Sanche című operájának magyarországi ősbemutatóján, ahol a mű címszerepében láthatták őt. A Don Sanche koncertváltozatával 2011 októberében a mexikói San Cervantino zenei fesztiválon vendégszerepelt.
A 2011-es évad végén Simándy József özvegyétől vehette át a Simándy-díjat, a szegedi színháztól pedig a Vaszy Viktor-díjat.
A Toscában, Cavaradossi szerepében 2011 szeptemberében, az akkor már igazgató Peter Dvorsky világhírű tenorista meghívására a Szlovák Nemzeti Operában debütált Pozsonyban. A következő három évadban hét címszerepet énekelt el több mint ötven előadáson, azóta is állandó vendége a szlovák operaháznak.
2012 júniusában Pinkerton szerepében debütált a Magyar Állami Operaházban. A következő évadokban számos szereppel vívta ki a fővárosi közönség szeretetét. A Magyar Állami Operaház folyamatos játszóhely lett számára.
2012 szeptemberében nagy álma teljesült: Puccini szülővárosában, Luccában énekelhette el Cavaradossi szerepét. Az ottani munkafolyamat során belekóstolhatott az olasz operajátszásba, ami nagy hatással volt a későbbi szerepeire.
2012 decemberében a Stockholmi Királyi Opera felkérésére egy nem mindennapi beugrással alakíthatta az Álarcosbál címszerepét, óriási sikerrel. A svéd közönség az előadás végén álló ovációval jutalmazta őt.
2013 elején művésztársaival a Verdi 200 éves jubileumára létrehozta a Verdi'n the Mood nevű koncertprogramot, Verdi műveit jazz-es formában bemutatva. Júniusban Alfrédként láthatták a Traviatában Miskolcon, a Bartók Plusz Operafesztiválon. Szeptemberben különleges felkérésnek tett eleget, amikor Kína egyik legújabb operaházában, a Tianjin Operában játszotta el Sztravinszkij Oedipus Rex című operájának címszerepét egy új produkcióban.
2014-ben, ötödik évadjában már több mint húsz opera főszereppel a háta mögött második alkalommal nyerte el Szegeden a Dömötör díjat a Hoffman meséiben nyújtott kimagasló alakításáért.
A 2014/2015-ös évadban több mint 50 előadáson énekelt. Repertoár-szerepei mellett bemutatókon is fellépett, a legizgalmasabb ezek közül Busoni Dr. Faust című operájában volt Mefisztó szerepe. 2015. július 3-án az Álarcosbálban, Gustavo szerepében láthatták a Szegedi Szabadtéri Játékokon, Európa egyik legnagyobb, 4500 nézőt befogadó szabadtéri színpadán.
Jelenleg a Magyar Állami Operaház, a Pozsonyi Állami Operaház és a Szegedi Nemzeti Színház állandó vendég-tenorja, de több alkalommal fellépett Győrben, Miskolcon, Kassán, Prágában, Észtországban és Kolozsváron is.
Díjak:
2014. Az Operabarátok díja, Szeged
2014. Dömötör-díj, Szeged
2011. Dömötör-díj, Szeged
2010. Simándy-díj
2010. Vaszy Viktor-díj, Szeged
2010. „Év operaénekese”-díj Szeged
2009. „Év embere”-díj, www.momus.hu internetes komolyzenei újság
Operafesztiváli fellépései:
2018. 06. 11.
» Szörényi–Bródy: István, a király
2016. 06. 16.
» Beischer-Matyó Tamás: Kreatív kapcsolatok
2016. 06. 13.
"9 tenor" gála – Hommage à Simándy
2013. 06. 17., 19., 21.
» G. Verdi: Traviata – Ezrek operája produkció