(1379, 1645, '', 'bartok-bela-a-kekszakallu-herceg-vara-bartok-bela-a-fabol-faragott-kiralyfi', '
Bartók-est. A kékszakállú herceg vára – opera egy felvonásban, magyar nyelven; a Kolozsvári Magyar Opera előadása.A fából faragott királyfi – báb-balett; a miskolci Csodamalom Bábszínház előadása.
Bartók Béla: A kékszakállú herceg vára
Opera egy felvonásban, magyar nyelven.
Librettó: Balázs Béla
A Kolozsvári Magyar Opera előadása
Szereplők: Kékszakállú - Szilágyi János, Judit - Molnár Mária, Prológus - Dimény Áron
Közreműködik: a Miskolci Szimfonikus Zenekar
Díszlet- és jelmeztervező: gróf Bánffy Miklós (1918)
A jelmezek rekonstruálását irányította: Szebeni Zsuzsa
A díszletek rekonstruálását irányította: Lőrincz Gyula
Közreműködik: a Miskolci Szimfonikus Zenekar
Karmester: Selmeczi György
Rendező: Szinetár Miklós
A budapesti Magyar Királyi Opera 1918-as premierje elevenedik föl. Bartók Béla művét az Operaház akkori intendánsa, Bánffy Miklós látványtervei alapján rekonstruált díszletek között Szinetár Miklós, a kortárs magyar operajátszás doyenje gondolta újra.
Bartók Béla: A fából faragott királyfi
Báb-balett
Librettó: Balázs Béla
A Miskolci Csodamalom Bábszínház előadása
Szereplők: Királylány - Szabó Dorina, Királyfi - Telenkó Zsombor, Tündér - Kőhalmi Boglárka, Kar - Molnár Mercédesz, Rákosi Cintia, Misley Fanny, Molnár Virág, Rózsa Dorottya, Németh Alexa, Képes Döniz, Bódi Friderika, Újvári Beáta, Teleki Patrícia, Oláh Szabina
Közreműködik: a Miskolci Szimfonikus Zenekar
Koreográfus: Marschalkó Edit
Látványtervező: Korecz Károly
Fénytervező: Oláh Krisztián
Művészeti tanácsadó: Pálosi István
Karmester: Gál Tamás
Rendező: Szabó Attila
A Miskolci Csodamalom Bábszínház produkciója a Bartók által előírt táncdramaturgia elvárásaihoz hűen, a történetmesélés hagyományos szabályait követve szól különböző korosztályokhoz.
A táncjáték a mozgásszínház, valamint az animációs színház formai lehetőségeit kihasználva teremti meg a mese illúzióját. A mesei szereplők megszokott és megkövetelt jelképeikkel jelennek meg: korona, palást, vándortarisznya, fátyol, aranyhaj; ugyanakkor a háttér, a környezet vagy a bábszínházi méreteket követi, vagy a pantomim eszközeivel jelenik meg. Az előadásban egyetlen férfi szereplő van, a királyfi, akinek a szerelem beteljesüléséért vívott küzdelmét követjük végig az elemekkel, a női büszkeséggel, gőggel, és végül saját fájdalmával. A fából faragott királyfi szereplőként a valódi Királyfi alteregója; az előadásban – eltérve a színpadi konvenciótól – nem hús-vér figura, hanem túldimenzionált báb, valóságos gólem, a férfi őserő.
2015. 06. 13., szombat 19:00 – Miskolci Nemzeti Színház, Nagyszínház